ŞİİRLER İÇİN ELEŞTİRİ ve HABERLER BÖLÜMÜ

Değerli Dostlar!

Bazılarımız, birçok şeyin yaşamımız içinde kapladığı değeri, ancak zaman geçtikten sonra anlarız. Bu gruptakilerden biri de benim. "Mesela neler?" diye soran olsa saya saya bitiremem. İşte o bitmez tükenmez yanlışlardan biri de lütfedip şiirlerim hakkında; yazıp, söylediğiniz, hatta sesli mesajla gönderdiğiniz birçok eleştiriyle şiirlerimden yaptığınız kaset ve MP3 bantlarını iyi muhafaza edememiş olmamdır. 


Onları buldukça, olumlu ya da olumsuz olmasına bakmadan, eleştiriler için açılmış olan bu bölüme kaydedeceğim.


"Eski şiirlerimin kaybolmadan bugüne dek gelmesinde büyük payı olan değerli kardeşim Sayın Faruk Ogan'a, İTÜ sekreteryasından Sayın Gülten Hanım'a, değerli büyüğüm Sayın Hasan Livaneli'ye, büyük Türk şairi Sayın Ayhan Hünalp'e, Sayın A. Tülay Tulun ablama, hafızasında saklayan ve törenlerde okuyan Sayın Canay Davran kardeşime, genç yaşta aramızdan ayrılan güzeller güzeli Sayın Melike Kaptanağası'na, Sayın Tahsin Usta'ya; besteleyen Sayın H. Soydal Sılay'a, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından Sayın M. Bülent Davran'a; TRT FM'in 'Geceye Doğru' programında defalarca okuyan Sayın Enis Fosforoğlu'na, televizyon ve radyoda okuyan diğer inşat sanatçılarının hepsine; dosyalayarak koruyan Sayın Okşan Tulun'a; kanımca dünyanın en mükemmel şiir sitesi olan 'Şiir Parkı'nda resimleyen, seslendiren, yayınlayan Sayın Semiramis Kanbak'a; resmî ya da özel törenlerde okuyan ve gazete, dergi, internet sitelerinde yayınlayan herkese; ses kasetleri ve MP3 bantlarına okuyanlara; beğenen ya da beğenmeyen, eleştiren ve bu eleştirisini bana kadar ulaştırmak zahmetine katlanan dost yüreklerin hepsine" şükranlarla dolu minnet duygularımla...

Saygılarımla
Günay Tulun


Büyük Türk şair ve romancısı Sayın "Ayhan Hünalp"in Anılar Canlanırken hakkındaki kritiklerini yazdığı dergilerden "Çağrı Kültür Sanat Bilim" dergisi...  Türkçemizin yaşayan efsanesi Sayın "Feyza Hepçilingirler"in yazdığı ve Cumhuriyet gazetesinin Kitap dergisinde yayınlanan "Anılar Canlanırken"le ilgili eleştiri yazısı...(*)


 
(*)Sayın Melisa Yılmaz'ın eleştirisinde kullanılan zemin, basılı kâğıt şeklinde
olduğundan orijinalinde rahatça okunabilmesine karşın, bu sayfaya akta-
rıldığında elde olmayan nedenler yüzünden okunması zorlaşmaktadır.      

Hiç yorum yok:

*SESSİZLİĞİN SESLERİ SANAT GALERİSİ SERGİLERİ İÇİN TIKLAYIN